 |
 |
|
Berichten voor Princenhage |
|
Nieuwsarchief |
|
Evenementen |
|
Zoek winkel of onderneming |
|
Uitgaan en eten |
|
Winkelen in België/Frankrijk |
|
Princenhage in foto's |
|
Kerkelijk leven, moskee |
|
Weerberichten |
|
RECLAMEFOLDERS |
|
Albert Heijn |
|
Aldi Supermarkt |
|
Dirk van den Broek |
|
Etos Princenhage |
|
ISPC-Hanos |
|
Jumbo |
|
Lidl Prinsenbeek en Breda |
|
Makro aanbiedingen |
|
Sligro folders |
|
Winkelhart Etten-Leur |
|
Apotheken |
|
Banken/geldautomaat/Mr Cash |
|
Bibliotheek, digitheek |
|
Brandweer |
|
Dierenzaken |
|
Dokters, geneesheren, tandarts |
|
Gas en licht, energie |
|
Links naar andere sites |
|
Gemeente, afval, zorg, vervoer |
|
Internet, WiFi |
|
Musea |
|
Onderwijs, kinderopvang |
|
Politie |
|
Postkantoor |
|
Sport / recreatie |
|
Televisie kijken |
|
Verenigingen, sociaal werk |
|
Wonen in Princenhage |
|
Wijkraden in de omgeving |
|
Wijkblad-Lapteen-De Stem |
|
Princenhage in een notedop |
|
Colofon |
|
Genealogie Kuipers |
|
Zonwering Breda Nooren van der Avoird |
|
|
Loubistok: een betoverend kwintet uit Oekraïne (7.12)  | Loubistok betekent 'liefdesdrank' en het was een drankje gemaakt met... maggiplant dat de meisjes stiekem door de soep deden om het hart van jongens te veroveren. Deze 5 zingende en spelende dames komen uit Lviv, de belangrijke stad in het westen van Oekraïne, prachtige stad met één miljoen inwoners. Lange tijd was het een Poolse stad, toen even Oostenrijks en na de 2e wereldoorlog lag de stad in de Soviet-unie. De voertaal is het Oekraïens maar zo hier en daar ook Pools en Russisch. Het muziekleven is er heel intens. Er zijn talloze klassieke koren en folkloristische ensembles.
Vijf bloedmooie artiestes, vijf zingende engelen
Oksana Melnichuk, alt en kobza Zij de de leidster van de groep Loubistok en zo van nog wat andere ensembles uit Lviv. Ze studeerde af aan het stedelijk conservatorium, geeft kooronderwijs en ze speelt de kobza, een snaarinstrument afkomstig van kozakken-troubadours.
<Nataliya, Mariya, Nadiya, Koksolyana, Oksana |
Koksolyana Pryzvanska, mezzo-sopraan en bandoura Afgestudeerd aan het conservatorium, bandoura-lerares en zangeres bij het Philharmonisch Orkest van Lviv. Net als de kobza is de bandoura een instrument dat teruggaat naar de kozakken periode, de 16e en 17e eeuw. Ook dit is een snaarinstrument.
Nadiya Kuka, sopraan en bandoura Afgestudeerd aan het conservatorium en bandoura-lerares. Haar interpretatie van het Ave Maria van Cacchini is een explosie van intens muziekgenot.
Nataliya Khanas, mezzo-sopraan en violiste Ook zij deed conservatorium, is momenteel leraar muziek en ze speelt tweede viool bij het symphonie-orkest Leopolis van Lviv
Mariya Lys, mezzo-sopraan en dwarsfluit Naast de moderne dwarsfluit bespeelt Mariya nog andere fluiten die kenmerkend zijn voor Oekraïne zoals de sopilka, een kleine blokfluit met 6 openingen en de kaval, een bijzondere fluit die moeilijk te bespelen is.
Ze spelen op 7 december 2014, 17 uur, in het Bierreclamemuseum. Toegang vrij. |
Overige nieuwsberichten |